Pilotem sportovního letadla

Letiště Praha Letňany

 

Vyzkoušejte, jaké to je být pilotem sportovního letadla pro 4 osoby, při vnitrostátním letu se vším, co k tomu patří. Pro větší zážitek z letu si můžete s sebou na palubu vzít ještě další 2 osoby jako cestující.

 • Odlet a přílet na letiště Praha – Letňany
 • Čtyřmístný letoun Cessna C172
 • Celkový čas zážitku dle jednotlivé varianty
 • Možnost vzít si další 2 cestující na palubu v ceně
 • 60 minut předletová příprava
 • 20/30/40 minut řízení letadla
 • 20 minut rozbor letu
 • Pohoštění v ceně
 • Trasa letu dle Vašeho přání
 • Certifikát o absolvování letu
 • Doporučený minimální věk účastníka je 12 let
 • 20 minut letu 6 490Kč 
 • 30 minut letu 7 490Kč 
 • 40 minut letu 8 490Kč
Prodej vstupenek zajišťuje aplikace SimpleTicket.cz.

Časté dotazy

Ceny všech letů FlyCzech s.r.o. jsou za celé letadlo, tedy pro tři osoby + pilot a včetně všech poplatků. Při porovnávání cen s konkurencí si vždy ověřte možné skryté poplatky a výdaje. Jelikož létáme téměř za náklady, cena se již snížit nedá.

Program Na zkoušku pilotem je vhodný pro všechny fanoušky a nadšence co létání. Rozdíl oproti klasickému letu letadlem je v tom, že se sejdeme již několik hodin před letem, probereme společně základy létání, předpisy a společně zkontrolujeme a připravíme letadlo k letu. Poté budete pod dohledem zkušeného pilota letoun sami pilotovat.

Vaše letenka Vám bude zaslána obratem po připsání platby na náš účet. Letenka Vám přijde do emailu v elektronické podobě, ale nabízíme možnosti dárkového balení zaslaného poštou.

Nemusíte! Naši zkušení piloti se  vždy maximálně přizpůsobí Vašim přáním a požadavkům s ohledem na předpisy a bezpečnost.

Letenka platí 6 měsíců od data zakoupení. Prodloužení poukazu je možné pouze na předchozí žádost před koncem platnosti.

Z důvodu vytížení letadel doporučujeme rezervaci přibližně 14 dní dopředu. Rezervace probíhá bud elektronicky, nebo přes telefon.

Létáme každý den s ohledem na meteorologické podmínky.

Bohužel, vouchery nevracíme. Nicméně můžete voucher předat další osobě – vouchery jsou přenosné.

Létáme nejmodernější verzí úspěšné Cessny C172SP. Naše letadla slouží pravidelně jak pro výcvik pilotů, tak i pro různé další lety a prochází tedy předepsanou kvalitní údržbou. Před každým letem letadlo pečlivě kontrolujeme.

Jako každý let, tak i ten náš začne předletovou přípravou. Sejdeme se dvě hodiny před Vámi naplánovaným odletem na letišti a po úvodní teorii o létání, předpisech a zodpovězení všech Vašich otázek společně projdeme trasu letu, počasí, údaje o cestujících, hmotnosti, vyvážení a technickém stavu letadla, odletové a příletové informace. Po dokončení přípravy se odebereme přes letištní terminál do letadla, kde jako kopilot, tedy druhý pilot, budete mít za úkol pomáhat kapitánovi s předletovou kontrolou letounu a usazením cestujících. Po zavření dveří letadla si ve zkratce vysvětlíme jak ovládat letadlo a po obdržení povolení z kontrolní věže nastartujeme motor. Bude následovat pojíždění ke vzletové dráze, poslední kontrola a odlet do Vaší destinace. Krátce po vzletu převezmete řízení a s ohledem na pohodlí Vašich cestující si vyzkoušíte pilotovat letadlo po naplánované trati, která povede po okolí Prahy, vše pod dozorem zkušeného kapitána. Přistání povede kapitán, vy budete pečlivě sledovat veškeré přístroje na palubní desce a hlásit změny výšky a rychlosti. Po hladkém dosednutí bude následovat hlášení cestujícím, dojezd na stojánku a vypnutí motoru. Tímto náš zážitek ještě nekončí, bude následovat lehké občerstvení, závěrečný rozbor letu a předán certifikát o úspěšném absolvování letu. Certifikát zároveň platí jako sleva 10% na další letecký zážitek. Toto je ilustrační scénář zážitku, který bude upraven dle Vašich přání a požadavků.

Nenašli jste co jste hledali? Kontaktujte nás!

Ke svým klientům přistupujeme individuálně. Napište nám nebo zavolejte jakékoli Vaše přání  ohledně výcviku.